W nudne jesienne dni, zrób różne kolory

Z pewnością w każdym domu jest lina. Baw się z dzieckiem na maszynie do pisania. Pozwól dziecku wyobrazić sobie, że jest maszyną. Wykonaj krętą ścieżkę z liny, która prowadzi do garażu. Najpierw ułóż szeroką ścieżkę, na której znajduje się duży “samochód”, ciężarówka, a następnie mniejsza ścieżka dla samochodu “samochodowego”. Po drodze, pokonaj sytuację z dzieckiem na drodze, dobrze, jeśli przygotujesz karty z różnymi światłami. W ten sposób dziecko rozwija umiejętność chodzenia po krętych liniach, koordynacji ruchów, a także poznaje kolory i zasady ruchu drogowego.

W nudne jesienne dni, zrób różne kolory, usiądź z dzieckiem, aby narysować. Nie trzeba narysować czegoś na komendę, pozwól dziecku przejąć inicjatywę sam, nawet jeśli Twoim zdaniem okazuje się to zwykłymi udarami. Tak więc dziecko uczy się wyrażać siebie. Ale możesz wysłać dziecko, oferując mu różne opcje rysowania.

Obraz z manifestującym obrazem będzie bardzo interesujący dla dziecka. Wcześniej za pomocą kredek woskowych lub pasteli narysuj obraz na zwykłej białej kartce papieru. Może to być kwiat, drzewa, domy, motyle, cokolwiek. Lepiej jest, jeśli wybierzesz jasne lub jasne kolory. Następnie niech dziecko pomaluje cały arkusz w jednym kolorze. Zwykle dzieci chętnie rozmrują wszystko. Rysunki woskowe pojawią się poprzez farbę, co spowoduje rozkosz dziecka. Również dzieci bardzo lubią rysować za pomocą pióra – daj mu taką możliwość.

Przyciągnie uwagę Twojego dziecka i szablonów. Kup lub przygotuj kilka szablonów, najlepiej dużych i interesujących (zwierzęta, kwiaty, możesz także geometryczne kształty). Pokaż dziecku, jak je zakreślić, podczas odbierania zdjęć na papierze. Jeśli nic nie jest pod ręką, pokaż dziecku, jak otoczyć jego ręce i nogi.

Chodzić z dzieckiem w ciepłe dni, dbać o zielnik. Zbieraj różne liście, kwiaty, kasztany, żołędzie itp. To wszystko dla ciebie. Zaproponuj dziecku złożenie wniosku na temat jesieni. Porozmawiaj z nim, o której porze roku, co pozostawia na drzewach, co dzieje się jesienią. Następnie możesz zrobić jesienny las z zebranych liści, a nawet zrobić zdjęcie (kot, zając, łódź, itp.). Możesz wyciągnąć małych ludzi z kasztanów i żołędzi, a następnie zagrać w gry fabularne. Takie działania przyczyniają się do ożywienia myślenia dziecka, sprawiają, że przypomina sobie, rozwija mowę, a także zdolności twórcze.